Projekty pro školy

Cílem projektů pro školy je zajištění výroby a distribuce kvalitních učebních či podpůrných učebních pomůcek do škol v České republice. Projekty pro školy byly iniciovány kartografickým nakladatelstvím P.F. art, spol. s r.o., v roce 1997 a jsou podporovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, odbornou i laickou veřejností. Učební pomůcky, které v rámci projektů vznikají, dostávají školy či žáci zdarma díky finanční podpoře sponzorů, kteří se do projektů průběžně zapojují.

Projekty jsou určeny pro:

mateřské školy
základní školy
střední školy

Produkty určené pro "projekty školství"

Učební pomůcky: Nástěnné obrazy, Nástěnné mapy
Školní pomůcky: Školní záznamník, Školní doplňky

Projekty pro školy je možné uskutečňovat na celoplošné či regionální úrovni - viz. územní varianty projektu.

Během uplynulých let se projektu zúčastnily tak významné společnosti (sponzoři), jakými jsou Česká spořitelna, a.s., Pepsi-Cola, s.r.o., Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky, a.s., ABB, a.s., Perfetti, s.r.o., IPB Pojišťovna, a.s., Českomoravská stavební spořitelna, Mlékárna Olešnice, Pinelli, s.r.o., Hartmann-Rico, a.s., Pribina, Student Agency,  Seznam.cz a.s., MASPEX Czech s.r.o., Komerční banka, a.s., Reiffeisen bank, a.s., Walmark, a.s., Energizer Czech s.r.o., Osram spol. s r.o.a další.


Díky finančnípodpoře sponzorů, odborné spolupráci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a organizační spolupráci Krajských úřadů a Magistrátů měst byly vyrobeny a do škol dodány učební pomůcky v hodnotě několika milionů korun. Všechny tyto akce se setkaly s pozitivním ohlasem a přispěly ke kvalitnějšímu vybavení škol učebními pomůckami.